Turcja i Egipt wakacyjnym przebojem lata 2010

Turcja i Egipt wakacyjnym przebojem lata 2010

Wyjazdy wakacyjne, wczasy oraz wycieczki, pokoje hotelowe w Turcji i Egipcie to tematy na które postawiły biura podróży notujący w bieżącym roku największe obroty. Wczasy w Egipcie i Turcja okazały się bowiem prawdziwym hitem sezonu wakacyjnego 2010.

Wczasy Egipt i Turcja
Wczasy Egipt i Turcja

Wakacje w Egipcie lub Turcji to idealna propozycja dla rodzin z dziećmi oraz osób, które lubią spędzać urlop w sposób czynny szukając i odkrywając tajemnic minionych cywilizacji i kultur. Zarówno Egipt ze swoją wielką spuścizną kultury starożytnej jak i Turcja świetnie pasują do tego modelu spędzania wakacji.

Dodatkowo ceny wycieczek jak również ceny pobytu w hotelu w Egipcie i Turcji są w tym roku niższe niż na przykład w konkurującej o aktywnego turystę i plażowego leniucha Grecji.

W stosunku do roku poprzedniego znacząco wzrosło zainteresowanie wyjazdami do Egiptu. Jak pokazują statystyki w największych biurach podróży w zeszłym roku średnio tylko 20% turystów wybierało się do kraju Faraonów biorąc pod uwagę takie kierunki jak Turcja, Egipt i Grecja. Ta ostatni miała prawie pięćdziesięcioprocentowy udział w rynku. Obecnie ponad jedna czwarta klientów to osoby udające się do Egiptu.

Co decyduje o wielkim sukcesie wczasów w Egipcie lub Turcji? Oba kraje położone stosunkowo blisko oferują pełną egzotykę, wysokiej jakości hotele i obsługę hotelową, nierzadko również w języku polskim. Dodatkowo ceny wakacji w Hiszpanii czy Grecji są wyższe o około jedną piątą.

Turcja dodatkowo cieszy się ogromną renomą oferowanej opcji all inclusive w hotelach. Zajmuje dokładnie drugą pozycję w tej konkurencji zaraz za Dominikaną. Ciekawostka, w ofercie all inclusive w Turcji można spotkać nawet drinki z polską wódką.

Bardzo korzystne i konkurencyjne ceny dotyczące wycieczek i wakacji w Egipcie czy Turcji to zasługa dobrych kontraktów polskich biur podróży z tamtejszymi hotelami oraz przewoźnikami w tym z liniami lotniczymi. Z uwagi na rosnące zainteresowanie tymi kierunkami można się spodziewać, że równolegle ze wzrostem liczby klientów będzie spadała cena również na przyszłe lata.

reklama

SIŁOWNIA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl